Pewnie niewiele osób spotkało się z marką LIFAair. Czy warto zaufać temu producentowi? Czy jego sprzęt ma jakąś przewagę nad innymi? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Czym jest LIFAair

Ta marka to fińska firma. Są uznawani za jednych ze światowych liderów w produkcji sprzętu do oczyszczania powietrza. W ich ofercie znajdziemy rozwiązania zarówno przemysłowe jak i dla osób indywidualnych. W swojej ofercie posiadają obecnie 3 główne modele oczyszczaczy. LA500, LA300 i LAF200. Sama firma działa już od 1988 roku. Śmiało wchodzi na rynek dla klientów indywidualnych wykorzystując doświadczenie zdobyte wśród klientów komercyjnych.

Modele LA500

W przypadku LIFair znajdziemy parę modeli. M.in. LA502C i LA502. C oznacza, że urządzenie nie posiada stacji pomiarowej. Urządzenie podobnie do innych tego typu jest zaopatrzone w filtr HEPA i węglowy. Radzi sobie bez problemu z pyłami zawieszonymi, LZO, dwutlenkiem węgla oraz kurzem. Jest w stanie też wyeliminować z powietrza wirusy, bakterie, dym oraz sierść od zwierząt. Filtr węglowy ma żywotność do 10 lat, natomiast HEPA do 3. Zaleca się jednak wymianę pierwszego co 5 lat, a drugiego co 2.

Sam sprzęt posiada wydajność na poziomie 450m3/h. Przeznaczone jest dla pomieszczeń do 54m2. Jest w stanie całkowicie oczyścić pomieszczenie nawet w 18 minut.

Praca urządzenia

LIFair LA502C zaopatrzony jest w panel dotykowy. Można nim sterować także za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne. Pozwala to na sterowanie nim z dowolnego miejsca nawet przebywając poza domem. Przewagą tego oczyszczaczu są wbudowane akumulatory. Sprawia to, że może on pracować także podczas podróży i w innych niesprzyjających warunkach.

Wygląd urządzenia

LA502C może się podobać. Jest nie tylko ładnie zaprojektowany, ale także całkiem użyteczny. Sprzęt może pracować w 34 dB. Klasyfikuje go więc w półce urządzeń, które są ciche. Sam design powinien przypaść do gustu odbiorcom. Jest utrzymany w nowoczesnej stylistyce.

Zastosowane filtry

W oczyszczaczu zastosowano filtr HEPA o powierzchni 4,6m2. Sam filtr waży aż 3,5kg! Jest stworzony z impregnowanego węgla aktywnego. Sprawia to, że jego możliwości oczyszczania są na prawdę imponujące. Szczególnie jak zestawimy go z modelami dostępnymi na rynku.

Sam system operuje w 3 stopniowej filtracji. Filtr wstępny wyłapuje największe zanieczyszczenia. Kurz, okruchy i sierść. Następnie filtr węglowy usuwa nieprzyjemne zapachy, benzen, benzo(a)piren i inne szkodliwe substancje. Sam filtr HEPA to filtrowanie pyłów PM10 i PM2,5. Tych, które są najbardziej szkodliwe dla ludzkiego układu oddechowego. Usuwa też wirusy, bakterie i grzyby. Jak widać filtracja jest tutaj dość zaawansowana. Nie odbiega innym modelom na rynku, a wiele z nich przewyższa.

Czy warto?

To dość zaawansowane urządzenie. Jego filtry na prawdę robią wrażenie. Ma to bezpośrednie odniesienie do ceny, która nie jest niska. Jednak dostajemy za nią urządzenie, które może być warte tych pieniędzy.

Powinno sprawdzić się przede wszystkim dla alergików. Wbudowane baterie sprawią, że będziemy mogli oczyścić bardziej niedostępne miejsca. To już konkretna przewaga nad konkurencją.

[trend-ad-shortcode id=”5827″ title=”Baner grupa FB”]