Oczyszczacze powietrza Daikin

139 views
4 mins read
oczyszczacze-powietrza-dakin

Daikin to firma z bogatą historią dotyczącą klimatyzacji i wentylacji. Mają doświadczenie w produkcji przemysłowej i zaopatrywaniu domów w nowoczesne rozwiązania. W ich oczyszczaczach zastosowano najnowsze technologie dzięki czemu mogą konkurować z najbardziej popularnymi markami na rynku.

Najpopularniejsze oczyszczacze Daikin

Obecnie możemy kupić dwa modele oczyszczaczy od tej firmy. Jest to model MC70L i MCK75J. Wyższy model posiada opcję nawilżania. Obydwa posiadają podobną wydajność filtrowania powietrza.

Parametry oczyszczaczy powietrza Daikin

Model MC70L pełni głównie funkcję oczyszczania. Jego parametry są nieco lepsze od średnich modeli konkurencji. Z pewnością trzeba zwrócić uwagę na wyższą wydajność filtracji 420m3/h. Umożliwia to szybszą wymianę powietrza w pomieszczeniu.

W przypadku parametrów dotyczących głośności urządzenie to w najcichszym trybie pracuje z 16dB. To bardzo dobry wynik, pozwala na spanie w pobliżu oczyszczacza. Urządzenie posiada także pilot, dzięki czemu możemy sterować go z dalszych odległości. Nie jest jednak powiązany z żadną aplikacją mobilną.

Model MCK75J posiada dodatkową funkcję nawilżania. Ma wbudowany 4 litrowy zbiornik wody. Pozwala to na dłuższą pracę bez jego wymieniania. Wydajność nawilżacza to 600ml/h.

Jego moc jest nieznacznie większa i filtruje na poziomie 450m3/h. Posiada jednostkę Flash Streamer. Generuje ona elektrony, które skutecznie walczą z wirusami, bakteriami i alergenami. Jest trochę głośniejszy w najcichszym trybie (17dB), ale są to minimalne różnice. Dalej można bez problemu stosować go w nocy bez wpływu na komfort naszego snu.

Oczyszczacze te automatycznie wykrywają zanieczyszczenia w powietrzu i dostosowują pracę urządzenia. W urządzeniu zastosowano technologię Streamer. To wyładowania, które pomagają w zwalczeniu drobnoustrojów, wirusów.

Pilot w oczyszczaczu Daikin

Pilot umożliwia zdalne sterowanie urządzeniem. Możemy za jego pomocą:

 • Włączać i wyłączać urządzenie
 • Zastosować blokadę rodzicielską
 • Przejść w tryb turbo – tryb ten przyspiesza filtrację całego pomieszczenia
 • Ustawiać prędkość wentylatorów
 • Włączać tryb nocny
 • Przełączać tryby filtracji na przeciwpyłkowy – wytwarzane są turbulencje powietrza dzięki czemu pyłki są wyłapywane zanim osiądą na meblach i w pomieszczeniu
 • Ustawiać czas pracy
 • Dostosowywać jasność podświetlenia

To duże udogodnienie. Konkurencyjne modele nie posiadają takich ułatwień. Jedynie Xiaomi jesteśmy w stanie wykorzystywać z poziomu aplikacji mobilnej.

Gdzie kupić oczyszczacz Daikin – Polscy dystrybutorzy

Daikin ściśle współpracuje z polskimi dystrybutorami i sklepami. Sprawia to, że produkty tego producenta bez problemu kupimy w Polsce z polską gwarancją. Dostępność sprzętu jest zarówno w internecie jak i sklepach stacjonarnych.

Filtry do oczyszczaczy powietrza Daikin

Filtr zastosowany w tych urządzeniach jest dość zaawansowany. Posiada aż 6 warstw:

 • filtr siatkowy
 • filtr wstępny
 • jonizator plazmowy
 • filtr elektrostatyczny
 • filtr tytanowo-aparatowy
 • filtr fotokatalityczny  

Sprawia to, że oczyszczacz radzi sobie nie tylko z pyłami PM 2.5 i PM 10, ale także z wirusami, roztoczami, grzybami i innymi szkodliwymi drobinkami w powietrzu.

Producent zapewnia, że żywotność filtra wynosi do 2 lat. W zestawie podstawowym powinniśmy dostać ich 5. Co sprawia, że urządzenie będziemy używać bez dodatkowych kosztów przez aż 10 lat.

Ciekawym rozwiązaniem są wyładowania elektryczne z generatora Streamer zastosowanego w urządzeniach Daikin. Pozwala to na skuteczne zwalczanie wirusów, które giną w wyniku utleniania. To dość zaawansowana technologia, która sprawia, że warto zainteresować się tymi oczyszczaczami.

Ceny oczyszczaczy powietrza Daikin

Model MC70L kupimy w cenie około 1500zł. To znacznie wyższa cena od oczyszczaczy Xiaomi z podobnymi parametrami, natomiast zbliżona do Sharp i Philips. Wyższy model MCK75J, który posiada nawilżenie kupimy za ponad 2000zł. To zdecydowanie jedno z najdroższych rozwiązań dostępnych na polskim rynku.

Jak skuteczne są oczyszczacze Daikin

Wydajność na poziomie ponad 420m3/h bardzo korzystnie wpływa na ocenę urządzenia. Pozwala to nie tylko na szybsze pozbycie się zanieczyszczeń, ale także na wykorzystywanie go w większych pomieszczeniach.

Niewątpliwą zaletą są zastosowane technologie. Umożliwiają pozbycie się wirusów i alergenów z naszego otoczenia. Oczyszczacz bez problemu radzi sobie również z przykrymi zapachami. Sprawia to, że dym papierosowy lub zapachy z gotowania szybko znikną z danego pomieszczenia.

Jak każdy oczyszczacz radzi sobie też ze zmniejszeniem ilości kurzu w pomieszczeniu. To szczególnie ważne dla alergików i osób dbających o swoje zdrowie.

Jeśli chodzi o usuwanie filtrów z niskiej emisji to oczyszczacz filtruje 98,34% PM 2.5 i 98.24% PM 10. To najbardziej szkodliwe pyły dla naszego organizmu. Dzięki zastosowanym technologiom pozbywa się w 100% wirusa H5N1 i A/H1N1. Filtruje również 99% wirusów, bakterii i drobnoustrojów. Radzi sobie również w 87,9% z roztoczami i pleśniami.

Oczyszczacze Daikin opinie

Biorąc pod uwagę parametry i technologie zastosowane w oczyszczaczach Daikin to będą one dobrym rozwiązaniem dla alergików i osób które mają problemy ze zdrowiem. Zaletą jest też pilot. To szczególnie wygodne, kiedy nie mamy oczyszczacza w zasięgu naszej ręki. Niezwykle istotne są tutaj zastosowane 6 warstwowe filtry. Warto też zwrócić uwagę na to, że niektóre sklepy dają na ten produkt aż 3 letnią gwarancję. Urządzenie jest komfortowe w użyciu. Zastosowane w nim technologie sprawiają, że są poważnym konkurentem dla innych oczyszczaczy na rynku.

Minusem może być cena, jednak dostajemy w niej więcej funkcji dotyczących filtracji niż w urządzeniach konkurencji. Nie każdemu będzie podobał się też wygląd urządzenia.

Previous Story

Oczyszczacze powietrza Philips

Next Story

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?