Oczyszczacze powietrza Philips

487 views
4 mins read
oczyszczacze-powietrza-philips

Philips to uznana marka sprzętu elektronicznego. Dotychczas znaliśmy ich głównie z produkcji telewizorów i sprzętu RTV. Obecnie ich linie produkcyjne produkują również oczyszczacze powietrza. Przedstawiamy opinie dotyczące ich urządzeń.

Najpopularniejsze oczyszczacze Philips

W przypadku produktów Philips mamy 3 główne typy. Producent oferuje oczyszczacze, nawilżacze oraz urządzenia 2w1. To pozwala na wybranie czegoś co będzie spełniało nasze potrzeby i oczekiwania.

Obecnie możemy kupić od Philips modele: AC3259/10, AC3256/10, AC2889/10, AC2887/10. Każde z nich jest na tyle wydajne, że pasują do pomieszczeń o rozmiarach od 20 do 90m2. Z kolei AC1215/10 jest przeznaczony do małych powierzchni. W praktyce różnią się nieznacznie funkcjami takimi jak zdalne sterowanie czy też głośność pracy.

Niestety jedynie model AC4080/10 posiada wbudowany nawilżacz powietrza.

Parametry oczyszczaczy powietrza Philips

W każdym z oczyszczaczy wykorzystano funkcję Vitashield IPS. Dodatkowo niektóre modele posiadają AeraSense i tryb antyalergenowy. Oczyszczacze posiadają elektroniczne wskaźniki dotykowe oraz 4 stopnie wskaźników zanieczyszczeń.

Prędkość wentylatorów może zostać ustawiona w paru trybach. Urządzenia generują od 20,5 do 33dB w najcichszych trybach. Można więc wykorzystywać je również w nocy.

Czujniki Healthy air protect na bieżąco monitorują stan jakości powietrza. Dzięki temu kontrolują pracę urządzenia i dostosowują go do warunków panujących w pomieszczeniu.

Zastosowane czujniki Aerasense są odpowiedzialne za stałe monitorowanie stanu powietrza w pomieszczeniu. To właśnie na podstawie pomiarów urządzenie jest automatycznie sterowane. Włączane w momencie w którym jakość powietrza się pogarsza.

Maksymalna wydajność oczyszczaczy od Philips wynosi 393 m3/h. Możemy z nich skutecznie korzystać w pomieszczeniach do 70-95m2 w zależności od modelu. Posiadają 3 filtry. Węglowy, NanoProtect oraz zmywalny siatkowy.

Urządzenie stale informuje nas o stanie powietrza dobierając odpowiedni kolor do środkowego okręgu. Jeśli jest niebieski oznacza to, że powietrze jest czyste. Najbardziej szkodliwe będzie łączyło się z wyświetlaniem czerwonego koloru. Urządzenie wzmocni wtedy swoją pracę.

W wielu przypadkach wystarczy maksymalnie parę do parunastu minut aby urządzenie na pełnych obrotach przefiltrowało powietrze w pomieszczeniu. Jest wtedy zauważalnie głośne, nawet do ok 60dB. Na szczęście w cichszych trybach pracy można nawet przy nim spać.

Panel w oczyszczaczu Philips

Bez wątpienia ciekawym elementem urządzenia jest wyświetlacz znajdujący się na jego górze. W momencie w którym zaczynamy z nim pracę wyświetla się tylko jeden symbol. To ikonka zasilania. Panel jest dotykowy i dobrze reaguje na polecenia.

Po włączeniu oczyszczacza pojawiają się dodatkowe symbole. Znajdziemy tutaj blokadę rodzicielską. Możemy zmieniać intensywność podświetlenia urządzenia. Jest też opcja wyłączenia oświetlenia, to szczególnie przydatne w nocy. Mamy tutaj też ikony zmiany trybu i anulowania ostatniej operacji. Na samym środku znajdziemy informację o aktualnym stopniu zanieczyszczenia powietrza. Obsługa dzięki temu jest prosta i intuicyjna.

Gdzie kupić oczyszczacz Philips – Polscy dystrybutorzy

W Polsce nie ma problemów z dostaniem oczyszczaczy od Philips. Polscy dystrybutorzy na bieżąco uzupełniają zapasy. Możemy więc dostać je bezpośrednio w sklepach stacjonarnych lub zamawiając przez internet. Producenta obowiązuje 24 miesięczna gwarancja na sprzedawane urządzenia. Serwis pogwarancyjny nie powinien sprawiać problemów.

Filtry do oczyszczaczy powietrza Philips

Urządzenia Philips posiadają trzy elementy filtrujące. Znajdziemy siatkę, zmywalny filtr powietrza i niezmywalny filtr HEPA wraz z filtrem węglowym, który pochłania zapachy.

Do filtrów w miarę łatwo się dostaniemy więc ich wymiana nie powinna sprawiać problemów. Każdy z modeli posiada inne oznaczenia filtrów więc zwracajmy na to uwagę przy zakupach. Główny filtr to NanoProtect. Jeśli jego żywotność będzie zbliżała się ku końcowi, zostaniemy o tym poinformowani przez urządzenie. Jeśli go nie wymienimy, urządzenie zostanie zablokowane do czasu dokonania wymiany filtra.

Jak podaje producent filtr HEPA można wykorzystywać do 2 lat. Ma tutaj znaczenie poziom zanieczyszczeń w otoczeniu i intensywność wykorzystywania oczyszczacza. Oba podstawowe filtry zakupimy w cenach około 200zł.

Filtrowanie pomaga też w pozbyciu się kurzu. Osoby, które korzystają z takich urządzeń zauważyły, że osada się go mniej na meblach i w mieszkaniu. Nie wyeliminujemy tego problemu całkowicie, ale jest odczuwalna poprawa.

Ceny oczyszczaczy powietrza Philips

Najpopularniejsze modele kupimy w cenach od 1500 do 2000zł. Ceny oczyszczaczy Philips są porównywalne do konkurencji. Niestety Sharp w tej cenie posiada dodatkowo nawilżanie co może być decydujące. Szczególnie jeśli walczymy również z suchym powietrzem. Jedyny model 2w1 od Philips dostępny jest w cenie około 1500zł.

Samo używanie tych urządzeń nie będzie drogie. Filtry są wytrzymałe i starczają do 2 lat. Wymieniamy 2 z nich, a kosztują około 200zł.

Jak skuteczne są oczyszczacze Philips

Philips posiada sporo certyfikatów m.in. od European Centre for Allergy Research Foundation oraz Association of Home Appliance Manufacturers. Skuteczność urządzenia szacowana jest na ponad 99% w odniesieniu do pyłów PM 2.5 i PM 10. Czyli tych najbardziej szkodliwych dla ludzkiego organizmu.

Dodatkowo możemy liczyć na blokowanie 99,97% alergenów oraz 99,9% bakterii i niektórych wirusów. Podobnie jak w przypadku konkurencji możemy też skutecznie odfiltrować nieprzyjemne zapachy z powietrza. To właśnie technologia VitaShield IPS jest tutaj za to odpowiedzialna.

Oczyszczacze Philips opinie

Urządzenia od Philips są proste w obsłudze. Są gotowe do użycia zaraz po wyjęciu z opakowania. Wystarczy zdjąć osłony z filtrów i już można z niego korzystać.

Zaletami urządzeń od Philips mogą być zastosowane technologie. Dodatkowo samo wzornictwo jest ciekawe. Koliste wycięcie pośrodku to zauważalna cecha tego sprzętu. Nie pełni żadnej funkcji, ale może się podobać. Ogólnie materiały zastosowane do wykończenia sprawiają wrażenie bardzo dobrej jakości. Na plus działa też filtrowanie bakterii i wirusów. Wynika to jednak z budowy urządzenia. Nie każde urządzenie konkurencji może się tym pochwalić.

Wadą jest z pewnością to, że nie każdy model posiada wbudowany nawilżacz. Istnieje jedynie jeden model, który posiada taką funkcję. Kupowanie 2 osobnych urządzeń nie tylko naraża nas na dodatkowe koszty, ale też zabiera więcej miejsca w mieszkaniu.

Zastosowane w oczyszczaczach technologie sprawiają, że jego użytkownicy mogą lepiej oddychać. Jakość powietrza jest odczuwalnie lepsza.

 

Previous Story

Oczyszczacze powietrza Sharp

Next Story

Oczyszczacze powietrza Daikin