Oczyszczacze powietrza Sharp

265 views
5 mins read
oczyszczacze-powietrza-sharp

Sharp na dobre zagościł na polskim rynku oczyszczaczy. Polscy dystrybutorzy oferują wszystkie modele tego producenta. Jest to firma sprawdzona. Do produkcji swoich urządzeń wykorzystuje najnowsze technologie.

Najpopularniejsze oczyszczacze Sharp

Najczęściej kupowana seria oczyszczaczy Sharp to KC. Natomiast najtańszą jest FU. Oczyszczacze różnią się wydajnością oraz dodatkowymi funkcjami takimi jak nawilżanie. Sharp KC-A40EUW, Sharp KC-A50EUW i Sharp KC-A60EUW to dotychczas najpopularniejsze modele sprzedawane w naszym kraju. Najwydajniejszym jest z pewnością topowy model Sharp KC-G60EUW.

Parametry oczyszczaczy powietrza Sharp

Niezależnie od wybranego modelu możemy liczyć na cichą pracę urządzenia. Około 16dB to standard w przypadku najcichszych trybów oczyszczaczy Sharp. To znacząca różnica w porównaniu do konkurencji, która potrafi pracować nawet na 30dB i więcej.

Samo sterowanie odbywa się z poziomu panelu na przodzie oczyszczacza. Możemy kontrolować tryby. Wykorzystywać oczyszczanie, nawilżanie i jonizowanie powietrza. Mamy też tryby nocne. Świetnym rozwiązaniem jest możliwość kontroli jasności wskaźników. Możemy je całkowicie wyłączyć. Urządzenie informuje nas na nich o stanie jakości powietrza oraz o jego wilgotności.

Gdzie kupić oczyszczacz Sharp – Polscy dystrybutorzy

Polscy dystrybutorzy mają bezpośredni kontakt do producenta. Gwarancje uwzględniają europejskie prawo. Nie powinniśmy mieć więc problemów po zakupie sprzętu. Urządzenia Sharp możemy więc kupić zarówno w sklepach internetowych jak i stacjonarnie w marketach.

Filtry do oczyszczaczy powietrza Sharp

W przypadku niektórych filtrów producent podaje, że można je wymieniać nawet raz na 10 lat. Sharp posiada również filtry, które sami czyścimy. Oczywiście w przypadku miejsc z większym zanieczyszczeniem trzeba częściej kontrolować jakość naszych filtrów.

Każdy z oczyszczaczy posiada 3-4 filtry odpowiedzialne za różnego rodzaju pyły. Wyjątkiem są najtańsze modele, które posiadają 1-2 filtry. W zależności od jego rodzaju musimy liczyć się z wydatkiem na poziomie 200-500 zł. Na szczęście jak gwarantuje producent nie musimy ich wymieniać zbyt często.

Zamontowane filtry to: HEPA, filtr wstępny, filtr nawilżający, dezodoryzujący.

Najważniejszym filtrem jest HEPA. Według producenta wyłapuje 99,97% cząstek PM 2.5 i PM 10. To te pochodzące z niskiej emisji i najbardziej szkodliwe dla naszego zdrowia. Jeśli żyjemy w miejscu, które ma znacząco zanieczyszczone powietrze, to żywotność naszego filtra z pewnością skróci się z deklarowanych 10 lat. Większość oczyszczaczy Sharp zostało przewidziane do pomieszczeń do 38m2. Zwracajmy jednak uwagę na ich potencjalną moc przed zakupem.

Filtrem wstępnym jest siateczka z tworzywa. Znajdziemy ją na tylnej obudowie urządzenia. Można go czyścić odkurzaczem, to tam zbiera się kurz i większe cząsteczki. Jego zadaniem jak sama nazwa wskazuje jest wstępna filtracja zanieczyszczeń.

W urządzeniu znajdziemy też okrągły filtr nawilżający. W oczyszczaczu mamy zbiornik na wodę, który należy raz na jakiś czas uzupełniać. W zależności od stopnia nawilżenia powietrza w pomieszczeniu taki zbiornik możemy wymieniać nawet 2-3 razy na dzień. Mamy wskaźnik nawilżenia na wyświetlaczu co pozwala kontrolować pracę Sharp. Czujniki zamontowane w oczyszczaczu same sprawdzają stopień nawilżenia i uruchamiają urządzenie jeśli jego wartość spadnie.

Filtr dezodoryzujący to filtr węglowy. Pochłania on zapachy i większe zanieczyszczenia. Jest to szczególnie przydatne jeśli mamy w domu palaczy lub coś smażymy/gotujemy. Producent zaleca czyścić go co 720h używania. Urządzenie powinno samo przypominać o czyszczeniu filtrów. Jeśli potrzebujemy wyczyścić filtry poznamy to po nieprzyjemnym zapachu wydobywającym się z oczyszczacza.

Taka ilość zastosowanych filtrów sprawia, że urządzenie jest wyjątkowo skuteczne. Pozbywa się z powietrza szkodliwych substancji, zapachów a dodatkowo je nawilża. To świetne połączenie i sprawia, że Sharp jest wart swojej ceny.

Ceny oczyszczaczy Sharp

Niestety ceny oczyszczaczy Sharp nie są niskie. Wynika to z jakości produktu i zastosowanych technologii. Pomimo tego, najtańszy model dostaniemy już w okolicach 600zł. Najdroższy będzie nas kosztował ponad 3000zł. Szerokość asortymentu sprawia, że każdy klient znajdzie coś dla siebie. Może kupić urządzenie uwzględniając powierzchnię mieszkania. Zdecydować się także na funkcje nawilżania, co szczególnie przydaje się w zimie.

Najpopularniejsze modele Sharp kupimy w cenach 1600-2300 zł. Koszty filtrów to 200-500zł, ale nie trzeba ich często wymieniać. Pamiętajmy, że rzeczywisty koszt oczyszczacza to jego cena, cena filtrów oraz ilość prądu, który pobiera. Biorąc pod uwagę te czynniki to Sharp ma bardzo atrakcyjną pozycję na rynku.

Jak skuteczne są oczyszczacze Sharp

Oczyszczaniem powietrza zajmie się każde z urządzeń. Skuteczność filtracji przekracza tutaj 99,9% Sharp radzi sobie rewelacyjnie z pyłami PM 2.5 i PM 10. Wydajność urządzeń należy dostosować do pomieszczenia w którym je umieszczamy. Większość użytkowników zauważa znaczną poprawę jakości w pomieszczeniach.

Warto jednak zwrócić uwagę na opcję nawilżania powietrza. Utrzymuje ona nawilżenie na poziomie 45-55. Czujniki same uruchamiają urządzenie w momencie spadku tych wartości. Suche powietrze jest szczególnie dotkliwe w zimie.

Dodatkowa funkcja to strumień czystych jonów. Oczyszczacz jonizuje powietrze łącząc to z pracą innych trybów. To dobre rozwiązanie dla alergików. Dzięki temu jeszcze lepiej się oddycha.

Sam oczyszczacz pracuje w różnych trybach. W trybie automatycznym urządzenie samo dostosowuje prędkość i czas pracy. Czujniki kontrolują jego pracę biorąc pod uwagę stężenie zanieczyszczeń i wilgotność powietrza.

Sprzęt Sharp potrafi również zidentyfikować zapachy unoszące się w powietrzu. Te filtruje równie skutecznie jak pyły. Przechodzi w szybszy tryb, który rozdmuchuje i filtruje nieprzyjemne zapachy.

Możemy skorzystać z trybu ochrony rodzicielskiej. Nasze dzieci nie pobawią się więc oczyszczaczem.

Oczyszczacze Sharp opinie

Sharp sprzedał już mnóstwo urządzeń na polskim rynku. Z tego powodu możemy uzyskać wiele opinii od jego użytkowników. Są to urządzenia warte swojej ceny. Posiadają wiele dodatkowych funkcji.

Zaletą Sharp są przede wszystkim zastosowane technologie oczyszczania. Dodatkowo w wielu modelach mamy funkcję nawilżacza. To bardzo pomocne, szczególnie w zimie. Oczyszczacze są ciche w porównaniu do innych modeli konkurencji. Filtry wystarczają do 10 lat co daje dużo oszczędności. Urządzenie posiada wiele trybów i może pracować również w nocy na tych najcichszych.

Dla niektórych wadą może być cena. Spowodowana ona jest stopniem zaawansowania urządzenia. Dodatkowo urządzenia nie posiadają aplikacji mobilnej. Możemy nimi sterować jedynie z poziomu przedniego panelu. To wymaga od nas podchodzenia do oczyszczacza i naciskania na nim przycisków. Nie jesteśmy też w stanie wybrać żądanej wartości nawilżenia powietrza. Oczyszczacz sam decyduje o tym, w którym momencie po przekroczeniu wartości 50% zakończy pracę. Nie ma również lampy UV, która mogłaby walczyć z grzybami i mikroustrojami.

Previous Story

Oczyszczacze powietrza Xiaomi

Next Story

Oczyszczacze powietrza Philips